< Όλα τα θέματα

Λάμπα-Βάλτου 57

Από πλέον του διμήνου ο λαμπτήρας του στύλου οδικού φωτισμού επί της οδού Βάλτου 57 παραμένει σβηστός.
Η γειτονιά εξουσιοδότησε την Παναγιώτα Κοτσίρη Αλεβίζου για τα σχετικά και εκείνη με τηλεφωνικές και δια ζώσης επίσκεψη στο δήμο υπέβαλε το αίτημα μας περί αποκαταστάσεως του φωτισμού αλλά εις μάτην.
Κατά καιρούς έλαβε απαντήσεις ότι το θέμα έχει αποκατασταθεί αλλά η πραγματικότητα είναι διαφορετική.
Επειδή και πριν τα Χριστούγεννα όπου ξανά υπήρχε θέμα και ο δήμος προσήλθε και το αποκατέστησε με αποτέλεσμα να έχουμε φωτισμό για λιγότερο των 20 ημερών και να επανέλθουμε έκτοτε στο σκοτάδι.
Εικάζοντας ότι μπορεί να υπάρχει ηλεκτρονική παρακολούθηση του φωτισμού και εκεί να μην φαίνεται το πρόβλημα παρακαλούμε να διαπιστωθεί δια και να αποκατασταθεί.

1 σχόλιο